RAHVUSVAHELISEL ÕIGLASE KAUBANDUSE PÄEVAL 13.05.2023 JAGAME ESMAKORDSELT Fairtrade@Work TUNNUSTUST

Eestis tähistatakse õiglase kaubanduse päeva jagades kohalikele organisatsioonidele esmakordselt Fairtrade@Work tunnustust. Tegemist on rahvusvahelise tunnustusega just ettevõtetele, organisatsioonidele ja üldiselt tiimidele, kes on valinud oma kohvinurgas juua õiglase kaubanduse e. Fairtrade märgisega kohvi. Pakkudes puhkenurgas, koosolekutel ja üritustel nii kolleegidele kui külastajatele Õiglast kohvi, toetatavad meie töökohad kohvi kasvatavat väikefarmerit ja seisavad tarneahela teises otsas laste- ja inimõiguste, keskkonnakaitse, õiglaste sissetulekute ja eetilisema kaubanduse eest.

Tunnustusi jagatakse kord aastas, rahvusvahelisel õiglase kaubanduse päeval mais ja kandideerida võivad igas suuruses kollektiivid. Kõik tunnustuse saajad pakuvad kontoris vaid Fairtrade märgisega kohvi ja soovi korral ka teed, suhkrut, kakaod, maiustusi, puuvilju või panevad lauale Õiglaseid lilli. Ka on alati saadaval Fairtrade infovoldikud.


fairtrade work est

2023. AASTAL SAAVAD TUNNUSTUSE:

Arengukoostöö ja maailmahariduse organisatsioon MTÜ Mondo;
Personaliettevõte Manpower;
Advokaadibüroo Lindeberg;

Tartu Loodusmaja;
Tallinn Music Week kontor;

Telia Eesti Tallinna Mustamäe tee, Sõpruse pst ja Tartu Turu tn  kontorid;

Lätis saavad tunnustuse keskkonnakaitse- ja hariduse organisatsioon Zala Briviba (Green Liberty);
Leedust arenguhariduse ja teadlikkuse tõstmise võrgustik Litdea ning kogu Leedu Delfi.lt kontor;

 

„Aina enam ootavad töötajad, kliendid ja koostööpartnerid tööandjatelt jätkusuutlikkust ja vastutustundlikkust. Nii sotsiaalne kui keskkonnaalane hoolsus räägib töötajate värbamisel ja koostööpartnerite leidmisel ettevõtte kasuks ning lisab ka meeskonnale tööalast rahulolutunnet. Maailmas juuakse miljoneid tasse kohvi just töö ajal, seega on töökohtadel väga suur mõju muutuse loomisel“, ütleb Jana Jesmin, Fairtrade kliendisuhete juht Baltikumis

Fairtrade kohvile üleminek on väike aga väga vastutustundlik samm ning ei tohiks enam ammu keeruline olla, sest õiglase kaubanduse sertifikaadiga kohvi on Eestis saadaval palju. Kohviostuga on mõistlik toetada kohalikke või piirkonna kohvivalmistajaid, kes juba Fairtrade ubadest oma kohvi toodavad. Eestis omavad Fairtrade sertifikaati OA Coffee AS, Caffebo OÜ ja Paulig Estonia AS.

OA x fairtrade 2

 

„Meil on maiustuste järel just kohv, tee ja kakao enim müüv Õiglane kaubagrupp. 2022 aastal oli Eestis saadaval 815 erinevat Fairtrade märgisega toodet. Võrreldes 2021 aastaga on meil saadaolevate toodete kogus kasvanud 29%. Maailmas on aga saada üle 37 000 Fairtrade toote ja 63% Õiglasest kohvist on ka mahe-märgisega“, lisab Jana Jesmin.

Baltikumis juhib Fairtrade tööd Soome õiglase kaubanduse organisatsioon Fairtrade Finland. Soomes on Õiglaseid töökohti juba üle 250, maailmas ligi 2000. Fairtrade on maailma tunnustatuim ja usaldatuim jätkusuutlikkuse ja vastutustundlikkuse märgis ning vastav sertifitseerimise ja litsenseerimise süsteem eelkõige Aafrika, Aasia ja Ladina-Ameerika väikefarmerite toetuseks. Just sealt tulevad meile näiteks kohv, tee, kakao, troopilised puuviljad, puuvilll, kuiv- ja maitseined, lilled ja ka kuld.

Lisainfo tunnustuse kohta: Sinu töökohal juuakse kohvi? Kandideeri FAIRTRADE@WORK tunnustusele - Fairtrade Eesti