Fairtrade märgistab esimese täiesti sirge banaani

Õiglase kaubanduse organisatsiooni Fairtrade eesmärk on igasugused ringiga lahendused sirgeks väänata. Koos banaane importiva ettevõttega AgroFair ja Kolumbia banaaniistanduse Plàtano Recto töölistega töötati lõpuks välja ka täiesti sirge joonega banaan. Banaanid on tänasest saadaval kõigis Prisma kauplustes.

 

Koos oleme paremad

„25 aastat tagasi tuli turule esimene Õiglase kaubanduse banaan, AgroFair oli importija juba siis. Seetõttu on meil tõeliselt hea meel millegi nii uudse arendamise ja turule toomisega just Fairtradeiga koostööd teha“, ütleb Hans-Willem van Der Waal, AgroFair Benelux CEO.

„Tunneme selle sammu üle ülimat uhkus. Oleme pühendunud banaaniistanduste tööliste elu- ja töötingimuste parandamisele juba veerand sajandit, ühendades töölisi ühistutesse ja neid võimestades. Oleme ka ainus märgis maailmas, mis nõuab kindlaks määratud hindade ja palkade tasumise süsteemi. Lisaks kehtivad nõuded keskkonnahoiule ja töötingimustele. Toetame ettevõtteid nende tarneahela analüüsimisel ja abistame teel arusaamisele, mis võiks olla banaaniistanduse töölise õiglane tasu. Teisisõnu, teeme sirgjooneliselt selgeks ja nähtavaks, mis on tihti petlik ja peidetud“, ütleb Peter d`Angremond, Hollandi Õiglase kaubanduse organisatsiooni juht.

Jätkusuutlik valik nii tarbijale kui jaemüüjale

Jaemüüjad soovivad oma kaubavalikut jätkusuutlikumaks muuta ja tarbijad soovivad osteldes jätkusuutlikke valikuid lihtsalt teha. Uuringute järgi on sellise valiku tegemine poes tihti keeruline. Teistest erineva, sirge banaani turule toomisega ja müümisega loodavad Fairtrade ja jaemüüjad ühiselt, et tarbijad tunnevad Õiglase kaubanduse toote teiste seast lihtsamalt ära ning tajuvad, et annavad sirge banaani ostuga positiivse panuse maailma teise otsa. Tõsi on, et vaid koos toimides suudame me maailma õiglasemaks muuta.

Kauplustes saadaval!

Sirge banaan on tänasest limiteeritud koguses saadaval Prismas ja teistest Eesti vastutustundlikes kauplustes ja kauplusekettides. Fairtrade jätkab läbirääkimisi kõigi jaemüüjatega, et sirge banaan teha kättesaadavaks võimalikult paljude müüjate juures. On ju müüjad need, kes pakuvad riiulitele valiku ning seeläbi aitavad kliendil teha teadlikult või teadmata just vastutustundlikke ja jätkusuutlikke valikuid.