Toila koolinoored uurisid õiglast kaubandust

Valeria Getman ja Eliise Koivistoinen Toila Ühisgümnaasiumi 11. klassist said hakkama suure tööga:  2020. aasta oktoobris õiglase kaubanduse kuu raames alustasid nad lisaks erinevatele tegevustele ka uurimustööga 9.–12. klassi õpilaste teadlikkuse tõstmiseks ning võimalusel nende ostuvalikute muutmiseks.
Õpilaste algteadmiste väljaselgitamiseks tegid Eliise ja Valeria uuringu, mille põhjal saame öelda: küll noored teeksid paremaid valikuid, kui poed seda võimaldaksid! Tööd juhendasid õpetaja Anne Aia ja Kristina Mänd MTÜst Mondo.
 
Teadlikkuse ja teadmiste tõstmiseks korraldasid Eliise ja Valeria Toila Gümnaasiumis õiglase kaubanduse nädala. Teemanädal suutis muuta paljude Toila Gümnaasiumi noorte arvamusi, laiendada nende silmaringi ning pöörata rohkem tähelepanu probleemidele, millega arengumaade inimesed peavad iga päev kokku puutuma. Noored said oma töö eest hindeks viie. 
 
"Just nii muudetakse maailma", ütles Kristina Mänd. " Mulle väga meeldis Eliise ja Valeria töökus ja pühendumus. Palju õnne!"