Muudame Eesti kodukontorid õiglaseks!

Tänavu mais möödub 14 aastat ajast, mil esimese Balti riigina tulid Eestis ametlikult müügile Fairtrade märgisega tooted. 

Sel aastal kutsume kõiki, kes töötavad kodukontoris vaatama üle oma kohvi-, suhkru-, maiustuste- ja teevarud ning uurima, kas need on õiglaselt toodetud. Miks? Sest eelistades õiglaselt toodetud kaupu muudame me elu ja tuleviku paremaks nii enda kui ka nende inimeste jaoks, kes meile neid häid asju toodavad.

 Meie toidulaual on harjumuspärased tuhandete kilomeetrite kauguselt ja peamiselt arenguriikidest tulevad kohv, tee, suhkur, troopilised puuviljad, šokolaad, jäätis ja muud maiustused, aga ka vein, mesi ja vürtsid. Lisaks leiame Fairtrade märgisega puuvillast riideid, näopuhastusvahendeid ning muid kosmeetikatooteid. Eestis on saadaval enam kui 500 erinevat Fairtrade märgisega toodet; võrdluseks, et maailmas on Fairtrade tooteid 30 000. 

Tootel olev Fairtrade või mõni teine õiglase kaubanduse märgis ütleb tarbijale, et selle toote eest on arengumaa talunik saanud hinda, mis katab kulud ja võimaldab kestvat arengut, istanduste ja tootmisühistute töölised on saanud inimväärset palka ja töötavad inimlikes tingimustes, tootmisprotsessis on keelatud orja- ja lapstööjõu kasutamine. Lisaks miinimumhinnale on tootmisega seotud inimesed saanud lisatasu, mida kasutatakse nende kogukonna arendamiseks (nt koolid, haiglad, tänavavalgustus jms) ning tootmisel on lähtutud keskkonnasäästlikest põhimõtetest. Kontrollimine on tarbija eest tehtud - meil jääb üle vaid poes õiged ja õiglased tooted ostukorvi panna.

Tee häid valikuid ja muudame Eesti kodukontorid õiglaseks!

Foto: Ewan Robertson / Unsplash