Tegevusi koolidele, et tähistada õiglase kaubanduse kuud

Aitäh suvele ja soojale päikesele, nüüd saame vaadata sügisesse. Suur rõõm on meelde tuletada, et oktoober on õiglase kaubanduse kuu ning osalema on oodatud iga kool, kes tahab õpilastele tutvustada õiglast kaubandust ja võtta osa oktoobrikuistest tegemistest. 

Toredaid tegevusi on hulgaliselt!

Registreeri oma kool õiglase kaubanduse kuule 
Kui sinu kool tahab osaleda, siis registreerige end enne 30.09.2020

Registreeri kool uuringule
Nagu 2018. aastal, korraldame ka sel aastal koolide abiga õpilaste seas uuringu, et teada, kuidas on kasvanud teadmised ning muutunud harjumused ja eelistused. Loe siit, mida tähendab osalemine õiglase kaubanduse teemalises uuringus ning registreeri oma kool enne 30.09. Seejärel anname teile juurdepääsu, saadame täpsemad juhised ja küsimustikule. Uuringu täitmine võtab ühel inimesel umbes 20 minutit ja uuring peaks olema tehtud oktoobrikuu jooksul. 

Uuringus osalenud koolide vahel loosime välja külaskäigu Chocolala šokolaadimuuseumisse ja šokolaadikööki. 

Telli kooli näitused palmiõlist ja tarneahelast
Kui sa tunned, et sinu koolis võiks õiglane kaubandus olla väljas ka visuaalselt, siis saad meilt laenutada näitusi palmiõlist ja tarneahelast. 

Telli kooli õiglase kaubanduse töötuba
Meil on pakkumisel piiratud arv vahvaid mängulisi õiglase kaubanduse töötubasid koolides, mida viivad läbi noored üliõpilased. Töötuba avab õpilastele kakao- ja šokolaaditööstuse tagamaid ning selgitab rollimängu kaudu õiglase kaubanduse hüvesid nende eksootiliste kaupade kasvatajatele, keskkonnale ja tarbijale. Üks töötuba kestab 90 minutit. Need on saanud eriliselt hea vastukaja osaliseks, külalistöötoa tellimiseks kirjuta See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Valmisid uued voldikud
Väikesed nelinurksed voldikud annavad lihtsa ja selge ülevaate mis on õiglane kaubandus ja miks see oluline on. Kui soovite voldikuid, siis kirjutage See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Voldikutele tuleb ise järele tulla.

Septembri lõpus stardib Proovikivi
See on väljakutsete keskkond, mis ergutab õpilasi leidma loomingulisi lahendusi. Proovikivi tegevusi saab lisada koolitundidesse, seejuures oleme nõu ja jõuga mentorina igati abiks. Meil on koolidele pakkuda ka õiglase kaubanduse proovikivi: 

Kuidas muuta õiglase kaubanduse tooted Eestis populaarseks

Ideid tegevustest, mida saate sel aastal koolis ja kooliperega teha:

  1. Näitus: Koostage koolis õiglase kaubanduse väljapanek.
  2. Õiglane kaubandus oma koolis: Vaadake üle toodete valik õpetajate toas, sööklas ja kohvikus.
  3. Kust tulevad puuviljad: Kasutage koolidele valmistatud Make Fruit Fair juhendit
  4. Viktoriin: Testige teadmisi õiglase kaubanduse teemalise viktoriiniga
  5. Noorte algatus kohalikus poes: Korraldage õiglase kaubanduse teavitustööd kohalikus poes - näiteks teevad noored teavitusplakateid, tutvustavad tooteid, suhtlevad inimestega vmt, et panna inimesi eelistama ja valima Fairtrade märgisega tooteid. 
  6. Videoküsitlus: õpilased võivad teha videoküsitluse koolis, pereringis või kogukonnas, õiglase kaubanduse teemal. Kokku võib monteerida ise või siis saatke videod meile (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.). Jagame neid hea meelega õiglase kaubanduse klubi Facebookis ja parimad paneme hiljem üles kas õiglase kaubanduse kodulehele materjalide alla.
  7. Vestlustund: Arutage õiglase kaubanduse teemadel klassitunnis, selleks oleme koondanud õpetajatele inspireeriva materjali
  8. Film ja vestlus: Mondo filmikogust leiad õiglase kaubandusega seotud filme, mida klassiga koos vaadata. Kui sa pole end juba registreerinud, siis vali film, registreeri end ja saada tellimus.

Küsimuste puhul kirjuta See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Ilusat sügist!