Eestis on nüüdsest kolm õiglase kaubanduse sõbra märgisega kooli!
- Üksikasjad
- 09.05.2018
Mai keskpaigas tähistatakse paljudes riikides õiglase kaubanduse päeva. Mondo tähistab seda päeva 14. mail andes kätte õiglase kaubanduse sõbra märgised kuuele uuele organisatsioonile. Esimest korda märgise ajaloos on saajate seas ka koolid ning kohe korraga kolm.
Märgise saavad Ristiku Põhikool, Tamsalu Gümnaasium, Türi Põhikool, Green Cosmetics OÜ, NOP pood-kohvik ning Advokaadibüroo Lindeberg.
Õiglase kaubanduse sõbra märgisega tunnustatud organisatsioonid ja ettevõtted tõstavad oma töös ja tegemistes esile õiglast kaubandust, kasutavad vastavaid sertifitseeritud tooteid, on teerajajad ning käituvad ka laiemas plaanis solidaarselt ja vastutustundlikult.
Õiglase kaubanduse päeva üritus toimub algusega kell 15 Mondo maailmahariduskeskuses Telliskivi loomelinnakus. Ürituse erikülaliseks on Olivia Naava Ugandast. Olivia juhib Uganda pealinnas Kampalas väikest õmblustöökoda. Seal töötavad erivajadustega naised, kellele see töö annab eneseväärikust ja võimaluse ennast ära elatada. Mondo on aidanud seda töökoda avada ja toetanud naisi koolitustega. Mondo Crafts müüb naiste tehtud tooteid Eestis õiglase hinnaga. Kohtumine Oliviaga annab meile ainulaadse võimaluse kuulda otse allikast, kuidas meie tegevused mõjutavad arenguriikide inimeste elusid. Kuidas selline otsekaubandus toimib, räägib omalt poolt Mondo juhatuse liige Diana Tamm.
Üritusele on oodatud kõik huvilised. Pakume õiglast kohvi, teed ja šokolaaditorti ning suupisteid. Palume enda tulekust teada anda 10. maiks siin.
MTÜ Mondo on õiglase kaubanduse sõbra tunnustust andnud välja 2014. aastast alates. Seni on märgise saanud 48 poodi, kohvikut, kodanikuühendust, ettevõtet, kaupluseketti, kogudust, tootjat ja hotelli. Õiglase kaubanduse põhimõtte kohaselt saavad kõik panustada maailma võrdsemasse arengusse. Sellist kaubandusmeetodit rakendatakse toorainele ja kaupadele, mis on pärit arenguriikidest, kuid mida tarbitakse enamjaolt arenenud maades. Need tooted on meie toidulaual igapäevased – kohv, tee, suhkur, kakao, troopilised puuviljad, šokolaad jms. Õiglase kaubanduse tuntuim märgis on Fairtrade. Õiglase kaubanduse märgistega kaupadega ostame paremat tulevikku, sest need panustavad otseselt arenguriikide majandusse ja ühiskonda ja nii ka meie enda tulevikku.