Tallinn soovib edendada õiglase kaubanduse põhimõtteid

Laupäeval, 31. mail toimub Tallinnas Vabaduse väljakul kogupereüritus Maailmapäev, kus muuhulgas tutvustatakse ka õiglase kaubanduse põhimõtteid ja ideed.

Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu tõdes, et ka Eestis on aeg küps õiglase kaubanduse põhimõtete omaksvõtmisel ja selle edendamisel. „Teatavasti on Tallinn pürgimas Euroopa Rohelise Pealinna tiitlile aastal 2018 ning keskkonnahoid ja –säästlikkus on meile väga olulised valdkonnad, just nagu sotsiaalsete garantiide tagamine ja õiglus ning ausa kaubanduse põhimõttedki,“ selgitas Sarapuu. „Seega ma usun ja loodan, et lähiajal saab ka Tallinna linn teatada, et on ühinenud tarbijana õiglase kaubanduse pikas ahelas."

Abilinnapea Arvo Sarapuu kohtus hiljuti Espoo linna esindajatega Soomest ja õiglase kaubanduse eestvedajatega Eestis. Soomes on näiteks õiglase kaubandusega liitunud ka seitse linna ja kaks regiooni ja näiteks kõikides Espoo haiglates on kasutusel õiglase kaubanduse märgisega kohvi. Enamlevinud ja –kasutatavad Fairtrade tooteid naaberriigis on kohvi, tee, puuvili ja suhkur. Espoo linna esindajad märkisid, et nende peamiseks eesmärgiks on kasutada õiglast ja ausat kaubandust. Samas rõhutasid nad, et initsiatiiv õiglase kaubanduse põhimõtete juurutamine mistahes asutuses või firmas, on väga paljuski ka inimeste endi teha ehk tuleb julgelt nõuda või survestada ostma õiglast ja ausat kaupa.

31. mail Vabaduse väljakul üheksandat aastat toimuva kogupereürituse Maailmapäev eesmärk on suurendada inimeste teadlikkust humanitaarkriisidest ja humanitaarabist ning näidata, kuidas saab kriisipiirkondades olevaid inimesi aidata. Tegemist on kogupere päevaga, sest suurel laval toimub kontsert, lastele pakutakse kaasahaaravatmeelelahutust, huvitavaid mänge ning vanematele mõtteainet ja lugusid inimväärsest elust terves ilmas. Huvilised saavad ammutada infot ja inspiratsiooni, miks ja kuidas anda oma aega, ideid ja teadmisi inimväärse elu heaks terves ilmas.

Kogu päev on tasuta!