Šokolaad

Šokolaadi peamised koostisained on saadud kakaost. Kakao tootmisest elatub maailmas umbes 14 miljonit inimest 30 einevas riigis. 90 % kakaost toodetakse väikestest pereistandustes. Tavalises kakaokaubanduses müüvad tootjad oma kauba vahendajatele ning saavad seeläbi ise vaid murdosa toote turuhinnast. Sissetulekud on äärmiselt väikesed ning tööjõupuudus suur. Kakaokasvatuse häbiplekiks võib pidada seda, et näiteks Elevandiluuranniku kakaoistandustes töötab sadu tuhandeid lapsi, kelledest paljud on sattunud istandustesse inimkaubanduse tulemusel. Istandustes töötavatel lastel - eriti tüdrukutel - on väiksem võimalus käia koolis kui teistel kohalikel lastel.

Kui maiustad õiglase kaubanduse šokolaadiga, siis toetad neid kakaotootjaid, kes lapstööjõudu ei kasuta!

Õiglase kaubanduse kakaod kasvatatakse 12 erinevas Lääne-Aafrika ja Ladina-Ameerika riigis ning suurimad õiglase kaubanduse šokolaadi ja kakao tarbijad on Suurbritannia, Saksamaa ja Prantsusmaa. Õiglase kaubanduse kakao ja šokolaadi müük maailmas kasvab kiiresti. 2008. aastal müüdi 10 000 tonni õiglase kaubanduse sertifikaadiga kakaoube.

Green&Black's šokolaadid leiab Prisma Peremarketite, Stockmanni ja Solarise toidupoodide ning Tallinna Kaubamaja Toidumaailma riiulitelt.

 

Tallinna Kaubamaja Toidumaailm ja Looduspere kauplused pakuvad Cavalier šokolaade.

 

   

Marks & Spenceri valikus on õiglase kaubanduse šokolaadid.

 

 

Ehe Mood ja Biomarket pakuvad laia valikut Zotteri šokolaade.

 

   

Mahemarketis Gepa ja Bonvita šokolaadid. Gepa šokolaadid müügil ka Prisma Peremarketites