Õiglasel kaubandusel täitub Eestis 10 aastat!

Tänavu mais saab 10 aastat ajast, mil esimese Balti riigina tulid Eestis ametlikult müügile Fairtrade’i märgisega tooted. Selle tähistamiseks kuulutab MTÜ Mondo 11.mail välja 10 uut õiglase kaubanduse sõpra: Solo Sokos Hotel Estoria, kauplus LAV Organic Lifestyle, Rimi Eesti Food AS, e-pood Slow, pood STEP UP, kodukohvik Mesisuu, Bioneer.ee, Veganfoods OÜ, Fazer Eesti AS ning kodumaine soki- ja pesutootja Friends Textile OÜ. Need on kohvikud, kauplused või muud organisatsioonid, kes kasutavad, müüvad või valmistavad õiglase kaubanduse tooteid. Palju õnne!  MTÜ Mondo on alates 2014. aastast tunnustanud 38 õiglase kaubanduse sõpra.
 
Tänaseks päevaks on õiglase kaubanduse kaupu saadaval peaaegu igas poes ja 2016. aastal tehtud uuringu kohaselt ostab 11% eestimaalastest võimalusel õiglase kaubanduse märgisega tooteid.  
 
Igaüks saab panustada:
- Vaadake üle, milliseid toiduaineid te kasutate ning mõelge, millised nendest tulevad arenguriikidest või on tehtud sealt pärit toorainest – kohv, tee, kakao, šokolaad, maiustused, pähklid, puuviljad, suhkur, riis, kinoa, vürtsid jms.
- Kui te ei tea nende toiduainete päritolu või tootmistingimusi, siis eelistage õiglase kaubanduse märgisega nagu Fairtrade, Fair for Life, WFTO või kestliku arengu märgisega nagu UTZ Certified kaupu.

 

 

"MTÜ Mondo aktivistid tutvustavad õiglase kaubanduse tooteid Tartu Kaubamajas"  Foto: Aleksei Jašin/MTÜ Mondo

 

 
"MTÜ Mondo laadal õiglase kaubanduse tooteid müümas" Foto: MTÜ Mondo