Tulge Arvamusfestivalile! Seal on mitmeid põnevaid arutelusid, mis loodetavasti teid 12.-13. augustil Paidesse meelitavad.

Tulge MTÜ Mondo õiglase kaubanduse ja solidaarmajanduse arutelule ja õiglase kaubanduse kohvikusse arvamusfestivalile Paidesse. Kohvik on avatud ka Viljandi folgil, Tõrva dokfilmifestivalil ja Ökofestivalil Karilatsi külas!

 

Laupäeval, 13.08 kell 12.00-13.30 on Vallimäel Ettevõtluse ja majanduse alal õiglase kaubanduse ja solidaarmajanduse arutelu „TÜHJAKS PIGISTATUD ELU: MEIE VASTUTUS ARENGURIIGI TOOTJA EES“

 

Iga päev kasutame kümneid asju, milleta me oma elu enam ette ei kujuta - banaanid, kohv, puuvillast riided, riis, tee, tennised. Nende tooraine on pärit arenguriikidest, kuid meil on vähe teadmist, kuidas on need tegelikult toodetud ning milline on selle tootmise mõju kohalikele töölistele, keskkonnale, kogukonnale. Arutleme näidete, lugude ja kogemuste najal, kas ja kuidas oma vastutust arenguriigi tootja eest mõista ning teha valikuid, mis toetavad võrdsemaid suhteid ja vaesuse vähendamist, mitte süvendamist. Mida siis ikkagi saavad teha ettevõtted, valitsused ja kodanikud, et apelsinikasvataja Brasiilias poleks madalate hindade ja ebaausate kauplemisvõtete tulemusena sama tühjaks pigistatud kui see apelsin, millest meie hommikusöögiks mahla pressime?

 

Arutelu juhivad Diana Tamm ja Kristina Mänd MTÜst Mondo koos külalistega, kelleks on Kristo Tuurmann, Loodusvägi OÜ tegevjuht ja Evelin Edro, Rimi Eesti Food AS kvaliteedijuht.

 

Arutelu toimub projekti “Supply Cha!nge. Muudame poeketid õiglaseks”, mille eesmärk on muuta poekettide omatooted õiglasemaks ja säästlikumaks ning projekti  SSEDAS „Sotsiaal- ja solidaarmajandus: mõistlik lähenemine arengule ja jätkusuutlikkusele“ raames Euroopa Komisjoni rahalisel toel. Arutelu eest vastutab MTÜ Mondo ja selle sisu ei väljenda ilmtingimata Euroopa Komisjoni vaateid. Loe lähemalt http://supplychainge.org/projekt-ee/?L=ee ja ee.solidarityeconomy.eu

 

Infot teiste Ettevõtluse ja majanduse ala arutelude kohta leiad siit: https://www.facebook.com/events/1028789777189442/

 

Lisaks on Mondo Arvamusfestivalil väljas veel Arengukoostöö ja välispoliitika alal koos õiglase kaubanduse kohvikuga.

 

Kavas on mitmeid väga põnevaid arutelusid, lisan allpool arutelude kava, saate juba mõtiskleda-valida, mida oma kalendrisse panna.  

 

Maailmas juhtuv puudutab otseselt või kaudselt meid kõiki. Ukraina, maailmamajandus, Venemaa, arenguriikide heaolu, väikeste riikide võimalused, vabakond, Lähis-Ida, eelarvamused, poliitika, võimalused ning lahendused. Tule kuula ja räägi kaasa aktuaalsematel rahvusvahelist arengut ja välispoliitikat puudutavatel teemadel!

 

ARUTELUDE KAVA

 

Reedel 12. augustil

 

12:30-13:15 MAAILMAKOHVIK: MIDA SAAN MINA TEHA PAREMA MAAILMA NIMEL?

Arutelujuht: Aliine Lotman (MTÜ Mondo)

Osalejad: Kalle Aasmäe (rõivadisainer), Piet Boerefijn (Toidupank), Kristina Mänd (MTÜ Mondo)

 

 

13:30-15:00 MAAILMA MAJANDUSARENG, HEAOLU JA ÕIGLUS: ÜHE RIKKUS, TEISE VAESUS?

Arutelujuht: Aaro Hazak (TTÜ rahanduse ja majandusteooria instituut)

Osalejad: Maris Lauri (Riigikogu), Hardo Pajula (majandusanalüütik), Katrin Nyman-Metcalf (TTÜ & E-riigi Akadeemia)

 

15:30-17:00 ARAABIA MAADE ELU

Arutelujuht: Kajar Kase (Ringvaade)

Osalejad: Vladimir Sazonov (TÜ assürioloog), Peeter Raudsik (Doha Institute for Graduate Studies), Kristi Ockba (MTÜ Mondo), Helga Kalm (Rahvusvaheline Kaitseuuringute Keskus)

 

17:30-19:00 MOTHERHOOD ACROSS THE WORLD: A BURDEN OR A PRIVILEGE? (inglise keeles)

Arutelujuht: Gustaf Antell (YLE ajakirjanik)

Osalejad: Zainab Homam (Afgan Action Aid juht), Zahra Akbari (afgaani ämmaemand), Gro Lindstad (Forum for Women and Development juht)

 

Laupäeval 13. augustil

 

10:00-11:00 MORNING COFFEE: WHAT CAN WE DO FOR WORLD PEACE? (inglise keeles)

Arutelujuht: Gustaf Antell (YLE ajakirjanik)

Osalejad: Urmas Paet (Euroopa Parlamendi saadik), Liene Veide (UNHCR), Liga Rudzite (läti aktivist), Piet Boerefijn (Toidupank)

 

13:00-14:15 EESTI KUI VÄIKERIIGI ROLL JA VÕIMALUSED VÄLISPOLIITIKAS

Arutelujuht: Raul Toomla (Tartu Ülikool)

Osalejad: Ahto Lobjakas (ajakirjanik), Matti Maasikas (välisministeeriumi Euroopa ja Atlandi-ülese koostöö küsimuste asekantsler), Urmas Paet (Euroopa Parlamendi saadik), Veiko Spolitis (politoloog)

 

14:30-15:45 AVATUD EESTI FOND ESITLEB: VENEMAA KODANIKUÜHISKOND—KUIDAS EDASI? (vene keeles)

Arutelujuht: Artemi Troitski

Osalejad: Jevgenia Tširikova (keskkonnakaitsja), Andrei Kuzitškin (kolumnist ja vene keele õpetaja), Vladislav Kopõlkov (ajakirjanik ja saatejuht)

 

16:00-17:15 KAS KRIMM ON UNUSTATUD?

Arutelujuht: Oliver Mõru

Osalejad: Andres Kasekamp (Eesti Välispoliitika Instituut), Marko Mihkelson (Riigikogu), Marina Kaljurand (välisminister) , Raivo Vare (majandusekspert)

 

17:30-18:15 EESTI VABARIIGI JA VENE FÖDERATSIOONI VAHELISTE PIIRILEPETE ARUTELU

Arutelujuht: Karmo Tüür (Tartu Ülikool)

Osalejad: Igor Gräzin (Riigikogu), Mart Nutt (Riigikogu), Lauri Mälksoo (Tartu Ülikooli rahvusvahelise õiguse professor).

 

Teemaala korraldavad Avatud Eesti Fond, Arengukoostöö Ümarlaud, Eesti Välispoliitika Instituut, MTÜ Mondo, Tartu Ülikooli Rahvusvaheliste Suhete Ring, Johan Skytte poliitikauuringute instituut

 

Lisainfo:

https://www.facebook.com/events/1393027407381167/

ja

http://www.arvamusfestival.ee/kava/

 

Soojad suvised tervitused ja kohtumiseni Paides!