Kutse õiglasele kohvipausile: eestlased tähistavad maailma õiglase kaubanduse päeva

369C8341 80EC 4E18 8A67 488D082F232B

9. mail, rahvusvahelisel õiglase kaubanduse päeval, tunnustatakse Eestis organisatsioone ja ettevõtteid, kes toetavad vastutustundlikku tarbimist ja on astunud õiglase kaubanduse sõbraks. Ühtlasi kutsub Eesti õiglase kaubanduse eestvedaja MTÜ Mondo alustama sel nädalavahetusel õiglaste kohvipausidega.
Kuuendat aastat välja antava õiglase kaubanduse sõbra märgise saavad sel aastal teed ja maiustusi maaletoov Nenaly Trade, Fairtrade kohviga külalisi kostitav Leib Restoran ja suure Fairtrade’i sortimendiga Prisma Peremarket. 

“Uued õiglase kaubanduse sõbrad on meie jaoks väga sümboolsed, sest nad esindavad just seda võrgustikku, mida tarbijatena Fairtrade’i toodete ostmiseks vajame. Inimesed küsivad aina enam õiglaseid ja keskkonnasõbralikke tooteid ning edukad on need ettevõtted, kes näevad oma vastutust ja võimalusi,” ütleb MTÜ Mondo vastutustundliku tarbimise eestvedaja Kristina Mänd. “Lisaks kutsume rahvusvahelisel õiglase kaubanduse päeval kõiki üles alustama ka oma töökohal või kodus õiglase kaubanduse kohvipausidega.”

Õiglase kaubanduse sõbra märgis on suunatud organisatsioonidele, kes töös ja tegemistes peavad oluliseks oma valikutega toetada õiglast kaubandust, kasutavad vastavaid sertifitseeritud tooteid, on teerajajad ja valmis teisi inspireerima. Selline julge ettevõtlus ja tegevus väärib kindlasti tunnustust.

Seni kuuluvad sõprade märgi saanute hulka näiteks Rimi, Solaris Toidupood, Ehe Mood, Tallinna Kaubamaja Toiduosakond, Chocolala, kohvik Anna Edasi, Manpower, Avatud Eesti Fond, Kalev, Tamsalu gümnaasium ja paljud teised.

Kõiki sõpru näeb siit: https://www.fairtrade.ee/sober/oiglase-kaubanduse-sobrad

“Just praegu on õiglane kaubandus end tõestanud, toetades töölisi ja kogukondi, kust pärinevad meie igapäevane kohv, tee, šokolaad, banaanid, suhkur ja puuvill,” ütleb Mänd. “Lisaks heale koostööle  jaekettide, poodide, koolide, kohalike omavalitsuste ja kodanikuühendustega, võtame sel aastal erilise tähelepanu alla need Eesti ettevõtjad ja tootjad, kes võiksid Fairtrade märgist taotleda.”